کدخطاهای تعمیر پکیج دیواری فرولی

پکیج فرولی پکیج فرولی شنبه، 1400/10/11

شرکت فرولی

شرکت فرولی یا Ferroli در سال 1334 هجری شمسی برابر با سال 1995 میلادی در کشور ایتالیا تاسیس شد. موسس این شرکت با اختراع اولین دیگ گاز‌سوز توانست به صنعت تاسیسات وارد شود. شرکت فرولی در سال‌های 1970 تا 1980 میلادی، سرمایه‌گذاری مشترک در ایران را آغاز کرد. شعار «بانک حرارت جهانی» از جمله شعارهایی بود که شرکت فرولی برای تبلیغ خود در نظر گرفته بود و توانست بعد از مدتی، دفاتر متعددی در کشورهای اروپایی احداث کند. در حال حاضر شرکت فرولی در زمینه تولید محصولات سرمایشی و گرمایش فعالیت دارد. چیلر، رادیاتور، فن کویل و پکیج فرولی از جمله محصولاتی هستند که توسط این شرکت تولید می‌شوند و با توجه به شرکت نوین‌صنعت تجارب چندین ساله در خصوص تعمیر و سرویس پکیج‌های فرولی، در ادامه این مطالب به توضیحات لازم در خصوص پکیج‌های دیواری تولیدی این شرکت می‌پردازیم.

ویژگی‌ها و مدل‌های پکیج فرولی

پکیج دیواری فرولی در مدل‌های مختلف و با ویژگی‌های مطلوبی ساخته می‌شود که همین سبب می‌شود تا با قیمت‌های مختلفی در بازار عرضه شود. محصولات فرولی با استاندارد اروپا تولید می‌شوند. امکان مدیریت مصرف انرژی مصرفی (برق و گاز) ، بازده بالا ، مصرف کم برق و گاز و قابلیت کارکرد در حالت اقتصادی / آسایش و همچنین حالت تابستانه و زمستانه از جمله امکاناتی هست که برای این پکیج‌ها وجود دارد و ظرفیت‌های متداول آن 24 کیلووات و 32 کیلووات هستند. در هنگام خرید پکیج تولیدی فرولی به کاتالوگ شرکت تولید کننده، توضیحات فروشنده و بودجه‌ای که در اختیار دارید توجه کنید؛ البته در انتخاب پکیج مناسب دقت کنید که به هیج عنوان بودجه را در مقدار ظرفیت آن دخالت ندهید چرا که با توجه به ابعاد منزل و منطقه آب و هوایی در صورتی که ظرفیت مناسبی را انتخاب نکنید، چه بسا گرمای کافی هم حاصل نشود.

پکیج‌های فرولی در مدل‌های دیواتک (Divatech ) و دومیتک (Domiitech) در کلاس‌ها و ظرفیت‌های مختلف در ایران رایج‌تر هستند که در ادامه کد خطاهای این مدل‌ها را ارائه خواهیم کرد.

کدخطاهای برخی مدل‌های پکیج فرولی

کدخطاهای برخی مدل‌های پکیج فرولی که در ایران رایج‌ترند و شرکت نوین صنعت به ارائه خدمات در خصوص تعمیر یا سرویس آنها در کلیه مناطق شهر تهران می‌پردازد، در ادامه ذکر می‌شود و در انتها در قالب جدول ارائه می‌شود. این کدخطاها به صورت ترکیبی از حرف انگلیسی و یک عدد هستند که هر یک معرف یک ارور یا خطا است که دلایل آنها در ادامه لیست شده است. توجه نمایید که برخی از این کدخطاها ممکن است هشداری باشد که نیاز به توجه زیادی نداشته باشد اما برخی از آنها ممکن است به دلایلی ایجاد شوند که نیاز است فورا به آنها رسیدگی شود تا مبادا مشکلی حادث شود. در هر حال همیشه هنگام بررسی پکیج و یا حتی سایر دستگاه‌های حرارتی برودتی، الزامات ایمنی لازم در خصوص سطوح دوار، سطوح داغ، کار با برق، گاز، لوله‌های پر فشار و ... باید رعایت شود تا مشکلی ایجاد نشود.

کدخطای پکیج‌های فرولی مدل Divatech F24D/F32D و Domitech F24/F32 & C24/C32

کدخطاهای مشترک:

A01    روشن نشدن مشعل
A02    خاموشی مشعل علیرغم وجود علامت شعله
A03    فعال شدن کلید حرارتی پکیج
F04    فعال شدن ترموستات دود (جلوگیری از عملکرد دستگاه به مدت 20 ثانیه)
F05    عمل نکردن فن دستگاه
A06    روشن نشدن مشعل علیرغم جرقه زنی
F08    دمای مبدل بیش از حد افزایش یافته است.
F10    اختلال در عملکرد سنسور NTC گرمایش
F11    اختلال در عملکرد سنسور NTC آب مصرفی
F14    بروز اشکال د رعملکرد سنسور اطمینان مدار
F34    افت ولتاژ ورودی به مقداری کمتر از 170 ولت
F35    در فرکانس برق ورودی نوسان پیش آمده است.
F37    کاهش فشار آب در مدار گرمایش
A41    در محل قرارگرفتن سنسورهای NTC، اشکال وجود دارد.
F42    در سنسور دو کاره اختلاف دمای دو سنسور اطمینان و شوفاژ اشکال پیش آمده است.
F43    به کار افتادن سیستم محافظ مبدل حرارتی
F50    در مدولاتور (سیم پیچ تدریجی) شیر گار اشکال پیش آمده است.

کدخطاهای اختصاصی:

A23    کاهش فشار آب مدار گرمایش به مدت بیش از 4 دقیقه (Domitech)
A24    شارژ آب مدار گرمایش بیش از 3 مرتبه در 1 شبانه‌روز (Domitech)

A06    خاموش شدن شعله 6 مرتبه در 10 دقیقه (Divatech)
A16    اشکال در شیر گاز (Divatech)
F20    تشکیل نشدن یا تشخیص ندادن شعله (Divatech)
A21    احتراق غیر طبیعی یا ناقص است. (Divatech)
F39    اختلال در سنسور دمای خارجی (Divatech)
F50    در سیستم تخلیه دود اشکال پیش آمده است. (Divatech)

کدخطاهای بالا را در قالب جداول زیر ببینید:


جمع‌بندی و سخن پایانی

در توضیحات بالا در خصوص شرکت فرولی و محصولات فرولی از جمله پکیج دیواری تولیدی این شرکت نکاتی را خدمت مخاطبین عرض کردیم. در صورت خرابی دستگاه، عیوب رایج توسط یک سری کد خطا روی نمایشگر دیجیتال آن نشان داده می‌شود که در بالا ذکر شد. در صورتی که با هشدارهایی مواجه شدید که نیاز به متخصص تعمیرکار پکیج فرولی نیاز داشتید، اگر در تهران ساکن هستید، می‌توانید با شماره تلفن‌های شرکت نوین صنعت تماس بگیرید و یا اینکه از طریق ثبت آنلاین درخواست، برای هماهنگی های لازم در خصوص اعزام تکنسین به محل شما و رفع مشکل پیش آمده اقدام نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگـاه مخاطبــان
نظری ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید!