قبل از تماس با تعمیرکار پکیج این 5 مورد را چک کنید

تعمیر پکیج توسط خودمان
شنبه، 1400/7/24

خراب شدن پکیج‌های دیواری

هر ساله تعداد زیادی از پکیج‌های دیواری دچار مشکلات جزئی و گاهی اساسی می‌شوند که سبب می‌شود تا مصرف کنندگان آنها در صدد یافتن دلایل خرابی‌ها یا روش رفع اشکالات دستگاهشان بر آیند. شاید کابوسی وحشتناک‌تر از دوش آب یا محیط خانه سرد در یک صبح زمستانی و حتی پاییزی نباشد؛ استرس ناشی از امکان تعمیر و بازیابی عملکرد اولیه و همچنین پاسخ به این سوال که آیا در صورت نیاز به تعمیر دستگاهشان هزینه زیادی برای آنها تراشیده شده است یا خیر نیز می‌تواند بیش از پیش به این دلهره بیفزاید. در صورت روبرو شدن با این شرایط ابتدا پیشنهاد ما این است که آرامش خودتان را حفظ کنید؛ توجه کنید که در بسیاری از موارد، مشکلاتی روحی و روانی که به خاطر نگرانی از حادث شدن یک مساله به وجود می‌آید، بیشتر از به وقوع پیوستن خود آن مساله به روح و روان آدمی ضربه می زند. برای اینکه عاقلانه تصمیم بگیرید باید به اعصابتان مسلط باشید و آنگاه در صدد یافتن منطقی ترین راه حل بر آیید. با توجه به تجاربی که مجموعه نوین‌صنعت طی سالها نجربه موفق به کسب آنها شده است، در اینجا قصد داریم توضیحاتی خدمت شما مخاطبان عزیز و مشتریان نوین صنعت ارائه کنیم تا قبل از اینکه با یک تعمیرکار پکیج تماس بگیرید، آنها را چک کنید تا شاید بتوانید از عهده حل آنها بر آیید. البته دقت کنید که ما تحت هیچ عنوانی نمی‌خواهیم که به شما پیشنهاد کنیم که در صدد تعمیرات اساسی دستگاه پکیج دیواریتان بر آیید، چرا که این امر باید به یک تکنسین ماهر و با تجربه واگذار شود تا مبادا اشتباهی حادث شود؛ با این حال برخی از مشکلات رایج وجود دارند که خود شما می‌توانید برای حل آنها اقدام نمایید. البته در نظر داشته باشید که موارد ایمنی در برخورد با سطوح داغ، جریانات پر فشار و اجزای دوار، شعله و ... را رعایت کنید تا مبادا خسارات مالی یا جانی ایجاد شود.

5 مورد که قبل از تماس با تعمیرکار پکیج باید چک کنید

همانطور که گفتیم برخی از عیوب و مشکلاتی که شما به عنوان مصرف کننده پکیج دیواری با آنها برخورد می‌کنید، توسط شخص خودتان قابل بررسی و حل است. مهم ترین مواردی که می توانید برای بررسی و رفع اشکالات این سیستم‌ها مورد بررسی قرار دهید عبارتند از:

1- تنظیم مجدد فشار یا بار پکیج

هنگامی که فشار سیستم پکیج خیلی کم باشد، دستگاه به خودی خود و با توجه به تنظیمات اولیه طراحی آن خاموش می‌شود. این تنظیمات برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آب و امکان آسیب دیدگی دستگاه (انفجار و ...) ایجاد شده است که سبب می‌شود ایمنی دستگاه افزایش یابد. وقتی که دستگاه شما نصب می‌شود، تکنسین معمولا فشار آن را به درستی تنظیم می‌کند؛ اما بهرحال در طول زمان ممکن است که مقدار فشار سیستم افت کند و یا کاهش یابد. از طرفی با توجه به اینکه کاهش ناگهانی فشار می تواند به دلیل مسائلی مانند نشت اتفاق بیفتند، افزایش آن نیز ممکن است به دلیل مسائلی مانند خرابی و یا نداشتن باد کافی در منبع انبساط ایجاد شود. برای یافتن مقدار فشار باید به گیج فشار روی دستگاه یا مانومتر آن توجه کنید. البته ممکن است محدوده‌های ایمن و غیر ایمن فشار در برخی مدل‌ها توسط محدوده سبز یا قرمز رنگ مشخص شود. قبلا در خصوص توضیحات لازم داده شده است که در صورت لزوم می‌توانید به آن مراجعه نمایید.

2- بازنشانی یا ریست دستگاه پکیج

گاهی وقت‌ها ممکن است که پکیج شما به شکلی عجیب و غریب کار کند یا اینکه خطاهایی را نشان دهد و در این حالت ممکن است یکی از اقدامات اولیه‌ای که به ذهن برسد، ریست دستگاه باشد. ریست کردن یا بازنشانی دستگاه، آن را به حالت تنظیمات اولیه بر می‌گرداند که ممکن است نیاز به آن به خصوص هنگامی که ترموستات به درستی به تنظیماتی که برای آن می‌شود پاسخ ندهد، نیاز شود. برای یافتن محل دکمه یا سوییچ ریست دستگاه هم می‌توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید و یا در صورتی که دفترچه را در اختیار ندارید، به وبسایت سازنده رجوع نمایید.

3- هواگیری رادیاتورها

هوای موجود در مسیر یا مدار رفت و برگشتی جریان آب می‌تواند باعث شود که سیستم گرمایشی پکیج به درستی کار نکند. یک نشانه مهم و واضح برای وجود هوا در مدار، گرم نشدن رادیاتورها علیرغم وجود شعله مناسب است. نیمه گرم بودن رادیاتوها نیز از دیگر علایم وجود هوا در سیستم است که در این حالت باید برای هواگیری پکیج اقدام نمایید. آموزش در مجموعه آموزش‌های قبلی نوین صنعت ارائه شده است که در صورت لزوم می‌توانید به آنها مراجعه نمایید.

4- تعویض باتری‌های ترموستات و بررسی تنظیمات آن

ممکن است برای سیستم گرمایی شما بیش از یک ترموستات وجود داشته باشد؛ یکی از آنها به صورت سرخود در دستگاه پکیج شما قرار دارد و دیگری ممکن است یک قطعه مستقلی باشد که در جایی از منزل شما واقع شده باشد که برای تنظیم تایمر و ... استفاده می‌شود. ابتدا ترموستات روی دستگاه پکیج خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که روی تایمر نباشد؛ همچنین دمایی که روی آن تنظیم شده باشد نیز باید اندازه کافی بالا باشد (در صورتی که دمای اتاق بالاتر از دمایی باشد که ترموستات روی آن تنظیم شده است، مسلما پکیج شروع به گرم کردن محیط منزل نخواهد کرد).

وقتی که موارد بالا را بررسی کردید و از صحیح بودن تنظیمات اطمینان پیدا کردید، نوبت به بررسی ترموستات مستقل (در صورت وجود) می‌رسد. بررسی کنید تا مطمئن شوید که این ترموستات نیز به درستی تنظیم شده باشد و صفحه نمایش دیجیتال آن نیز روشن باشد. اگر این صفحه روشن نباشد، باتری‌ها را تعویض کنید و مجددا امتحان کنید.

5- کدهای خطای دستگاه را بررسی کنید

هر دستگاهی با توجه به برند و مدل یا سری تولیدی آن، توسط یک سری کدخطاها، عیوب یا هشدارهایی را نمایش می‌دهد که در نوع دیجیتال، کدها با ترکیبی از حروف و اعداد انگلیسی و در صورتی که صفحه نمایش دیجیتال وجود نداشته باشد، این خطاها توسط یک سری چراغ های ثابت، رنگی و چشمک زن ممکن است نشان داده شوند. به عنوان مثال، در یک پکیج، الکترود جرقه زن باید همیشه به درستی کار کند باشد تا اینکه بتواند در صورت نیاز برای گرم شدن آب، جرقه لازم را جهت اشتعال گاز خروجی از مشعل فراهم نماید. اگر جرقه زن عمل نکند، مسلما مشعل موفق به روشن شدن نمی‌شود که در نتیجه آبی نیز گرم نخواهد شد. در برندها و مدل‌های مختلف پکیج، مشکلات سیستم جرقه زنی با کد خطاهای متفاوت نشان داده می‌شود که قبلا در همین سایت در خصوص هر یک توضیحات لازم داده شده است که برای مشاهده می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در تصویر زیر، چراغ‌های هشدار خطای یکی از دستگاه‌ها را می توانید مشاهده کنید. با توجه به اینکه برخی از کدها ممکن است تنها یک هشدار باشد مانند فعال شدن سیستم ضد یخ، مسلما شاید اقدام خاصی نیار نداشته باشد اما در برخی موارد، مشکلات حادتر است که نیاز به توجه دارد.

جمع بندی بررسی مشکلات پکیج توسط خودتان

هدف ما از نوشتن این مقاله این نبود که شما را بخواهیم وادار کنیم که حتما خودتان اقدام به تعمیر پکیج دیواری کنید؛ اما شاید بد نباشد در صورتی که با مشکل عدم کارکرد مناسب دستگاهتان موجه شدید، مواردی چندگانه را بررسی کنید تا در صورت لزوم بتوانید قبل از اینکه از تعمیرکاری بخواهید آن را بررسی کند، خودتان با رعایت دقیق دستورالعمل‌های ایمنی در منزلتان در صدد یافتن مشکلات اولیه آن بر‌آیید. مواردی همچون تنظیم فشار و یا بار، ریست دستگاه، هواگیری، تعویض یا تنظیم ترموستات و بررسی کدهای خطا را به این منظور گوشزد کردیم و توضیحات لازم را در خصوص آنها ارائه کردیم. در هر حال چنانچه مشکل دستگاه شما با بررسی موارد چندگانه گفته شده حل نشد، لازم است با یک تعمیرکار یا سرویس کار ماهر تماس بگیرید تا نسبت به رفع مشکل دستگاه شما اقدام کند. بدین منظور مجموعه نوین صنعت با داشتن سال‌ها تجربه در این زمینه و با وجود کارشناسان و تکنسین‌های آموزش دیده و مجرب در این زمینه با ارائه مشاوره لازم در خدمت شهروندان عزیز در سطح تهران است؛ کافی است با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید یا از طریق واتساپ و یا پر کردن فرم درخواست تعمیر پکیج درخواستتان را به ما اعلام کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگـاه مخاطبــان
نظری ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید!